首页 / 圆形连接器组件 / CIR02R-28-22S-F80-T12
minImg
CIR02R-28-22S-F80-T12
ITT Cannon, LLC
型号:
CIR02R-28-22S-F80-T12
描述:
CONN RCPT FMALE 6POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 1.630" (41.40mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Neoprene
Ingress Protection Environment Proof
Voltage Rating 900VAC, 1250VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 13A, 80A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 28-22
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C