CIR06AG-36-77P-F80
ITT Cannon, LLC
型号:
CIR06AG-36-77P-F80
描述:
CONN PLUG MALE 7POS SILVER CRIMP
用户指南
Cable Opening 1.717" (43.60mm)
Backshell Material, Plating Aluminum Alloy, Olive Drab Cadmium
Insert Material Neoprene
Ingress Protection -
Voltage Rating 900VAC, 1250VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 80A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 36-77
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Features Backshell, Coupling Nut, Heat Shrink Adapter
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C