首页 / 圆形连接器组件 / CIR06LCF-18-19S-F80-T12-13
minImg
CIR06LCF-18-19S-F80-T12-13
ITT Cannon, LLC
型号:
CIR06LCF-18-19S-F80-T12-13
描述:
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection Environment Proof
Voltage Rating 500VAC, 700VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 13A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-19
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Cable Clamp
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C