首页 / 陶瓷电容器 / CK45-B3FD561KYNN
minImg
CK45-B3FD561KYNN
TDK Corporation
型号:
CK45-B3FD561KYNN
描述:
CAP CER 560PF 3KV RADIAL
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient B
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CK45
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr TDK Corporation
Capacitance 560 pF