首页 / 陶瓷电容器 / CK45-R3AD151KANRA
minImg
CK45-R3AD151KANRA
TDK Corporation
型号:
CK45-R3AD151KANRA
描述:
CAP CER 150PF 1KV RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient R
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series CK45-RR
Mfr TDK Corporation
Capacitance 150 pF