KEMET
型号:
CKC21C663KDGLC7800
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP CER 0.066UF 1KV C0G/NP0 2220
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.2675
$7.2675
10
$6.45905
$64.5905
50
$5.65193
$282.5965
100
$5.167525
$516.7525
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | KC-LINK with KONNEKT |
| Thickness (Max) | - |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 0.066 µF |
| Features | Low ESL (Stacked), High Voltage, High Temperature |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |