首页 / 陶瓷电容器 / CKG32KX7R2E104M335AJ
minImg
CKG32KX7R2E104M335AJ
TDK Corporation
型号:
CKG32KX7R2E104M335AJ
描述:
CAP CER 0.1UF 250V X7R SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series MEGACAP, CKG
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)
Package / Case SMD, J-Lead
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.1 µF