首页 / 陶瓷电容器 / CKG45KX7R2A105M290JJ
minImg
CKG45KX7R2A105M290JJ
TDK Corporation
型号:
CKG45KX7R2A105M290JJ
描述:
CAP CER 1UF 100V X7R SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series MEGACAP, CKG
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Package / Case SMD, J-Lead
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF