首页 / 陶瓷电容器 / CKG57NC0G2E304J500JH
minImg
CKG57NC0G2E304J500JH
TDK Corporation
型号:
CKG57NC0G2E304J500JH
描述:
CAP CER 0.3UF 250V C0G/NP0 SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CKG
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.3 µF