CKR24BR105MR
KYOCERA AVX
型号:
CKR24BR105MR
描述:
CAP CER 1UF 50V BR 2-DIP
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.320" (8.13mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BR
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR24
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF
Features -
Failure Rate R (0.01%)