Nidec Components Corporation
型号:
CL-SB-13C-01
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SLIDE SP3T 200MA 12V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.197
$1.197
10
$1.1514
$11.514
25
$1.08224
$27.056
100
$0.934895
$93.4895
250
$0.852036
$213.009
500
$0.792167
$396.0835
1000
$0.736896
$736.896
2500
$0.667812
$1669.53
5000
$0.621756
$3108.78
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switch Travel | 2.00mm |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 200mA (DC) |
| Contact Finish | Silver |
| Circuit | SP3T |
| Actuator Length | 2.00mm |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | CL-SB |
| Voltage Rating - DC | 12 V |
| Switch Function | On-On-On |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Operating Force | 160/260gf |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | Nidec Components Corporation |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Base Product Number | CL-SB-13 |