CL-SB-23B-12T
Nidec Components Corporation
型号:
CL-SB-23B-12T
描述:
SWITCH SLIDE DP3T 200MA 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switch Travel 2.00mm
Termination Style Gull Wing
Actuator Type Standard
Current Rating (Amps) 200mA (DC)
Contact Finish Gold
Circuit DP3T
Actuator Length 2.00mm
Mechanical Life -
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Product Status Active
Series CL-SB
Voltage Rating - DC 12 V