CL05A823KP5NNNC
Samsung Electro-Mechanics
型号:
CL05A823KP5NNNC
描述:
CAP CER 0.082UF 10V X5R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series CL
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.082 µF