CL10B223JB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics
型号:
CL10B223JB8NNNC
描述:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CL
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.022 µF