CL10C471JB8NNND
Samsung Electro-Mechanics
型号:
CL10C471JB8NNND
描述:
CAP CER 470PF 50V NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series CL
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 470 pF