CL21B473KCFNNNE
Samsung Electro-Mechanics
型号:
CL21B473KCFNNNE
描述:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
库存 : 88666
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.047 µF