CL21C101JBANNNC
Samsung Electro-Mechanics
型号:
CL21C101JBANNNC
描述:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805
库存 : 337752
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 100 pF