CL31B333KFESNNE
Samsung Electro-Mechanics
型号:
CL31B333KFESNNE
描述:
CAP CER 0.033UF 350V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.033 µF