IXYS
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.0605
$10.0605
10
$8.626
$86.26
100
$7.18827
$718.827
500
$6.342637
$3171.3185
1000
$5.70837
$5708.37
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| SCR Type | Standard Recovery |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 100 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 50 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 40 A |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.25 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | ISO247 |
| Voltage - Off State | 1.2 kV |
| Series | CLA40E1200HR |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Mfr | IXYS |
| Package | Tube |
| Base Product Number | CLA40 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 63 A |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 650A, 700A |