首页 / SCR / CLA5E1200UC-TRL
minImg
CLA5E1200UC-TRL
IXYS
型号:
CLA5E1200UC-TRL
品牌:
IXYS
封装:
TO-252AA
描述:
SCR 1.2KV 7.8A TO252AA
库存 : 2450
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Off State (Max) 10 µA
SCR Type Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) 30 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 20 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.8 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 5 A
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-252AA
Voltage - Off State 1.2 kV
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mfr IXYS
Package Tape & Reel (TR)
Base Product Number CLA5
Current - On State (It (RMS)) (Max) 7.8 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 50A, 54A