首页 / 固定电感器 / CLF6045NIT-2R2N-D
minImg
CLF6045NIT-2R2N-D
TDK Corporation
型号:
CLF6045NIT-2R2N-D
描述:
FIXED IND 2.2UH 4.1A 20 MOHM SMD
库存 : 6003
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 4.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Series CLF-NI-D
Inductance 2.2 µH