CLF7045T-6R8N
TDK Corporation
型号:
CLF7045T-6R8N
描述:
FIXED IND 6.8UH 3A 35.1 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35.1mOhm Max
Series CLF
Inductance 6.8 µH