首页 / 晶体 / CM309S-36.000MABJTR
minImg
CM309S-36.000MABJTR
Citizen Finedevice Co Ltd
型号:
CM309S-36.000MABJTR
描述:
CRYSTAL 36.0000MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Series CM309S
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 9.40mm pitch
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Operating Mode 3rd Overtone
Frequency 36 MHz