CMF16-273900-B
Triad Magnetics
型号:
CMF16-273900-B
描述:
CMC 27MH 900MA 2LN TH
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) 850mOhm
Approval Agency -
Size / Dimension 0.965" L x 0.571" W (24.50mm x 14.50mm)
Mounting Type Through Hole
Height (Max) 0.531" (13.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CMF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 900mA
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Triad Magnetics
Features -
Filter Type Power Line
Package Bulk
Inductance @ Frequency 27 mH @ 10 kHz