CMF555R6000JKR7
Vishay Dale
型号:
CMF555R6000JKR7
描述:
RES 5.6 OHM 1/2W 5% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.6 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W