CMP1206AFX-4990ELF
Bourns Inc.
型号:
CMP1206AFX-4990ELF
品牌:
Bourns Inc.
封装:
1206
描述:
RESHIGHPOWERA 1206 499R 1% 3/4W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 499 Ohms
Series CMP-A
Power (Watts) 0.75W, 3/4W