首页 / 薄膜电容器 / CMPX472K27AL100B-13X9X4
minImg
CMPX472K27AL100B-13X9X4
Trigon Components
型号:
CMPX472K27AL100B-13X9X4
描述:
CMPX-X2 FILM CAP 4700PF 10%
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X2
Series CMPX
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Trigon Components
Capacitance 4700 pF