CMR03E270GOCM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CMR03E270GOCM
描述:
CAP MICA 27PF 300V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 300 V
Size / Dimension 0.272" L x 0.130" W (6.90mm x 3.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CMR
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 27 pF