CMR05C3R0DPDR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CMR05C3R0DPDR
描述:
CMR MICA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing 0.224" (5.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CMR
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3 pF