CMR05F161GODM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CMR05F161GODM
描述:
CAP MICA 160PF 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.370" (9.40mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.224" (5.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CMR
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 160 pF