CMR06F511JODP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CMR06F511JODP
描述:
CAP MICA 510PF 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.650" L x 0.201" W (16.50mm x 5.10mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 510 pF