CMR08F303FODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CMR08F303FODR
描述:
CAP MICA 30000PF 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.890" (22.60mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 1.051" (26.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 1.441" L x 0.350" W (36.60mm x 8.90mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.03 µF