CN0966B18G11S6-140
Cinch Connectivity Solutions
型号:
CN0966B18G11S6-140
描述:
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 0.865" (21.97mm)
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 18-11
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Features Coupling Nut, Ground, Self Locking
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C