CN0966B28G42S7-140
Cinch Connectivity Solutions
型号:
CN0966B28G42S7-140
描述:
CONN PLUG FMALE 42POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 1.485" (37.72mm)
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 28-42
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Features Coupling Nut, Ground, Self Locking
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C