CN0967C16A10S8-200
Cinch Connectivity Solutions
型号:
CN0967C16A10S8-200
描述:
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 0.758" (19.25mm)
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 16-10
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C