CN0967C20G28S10-200
Cinch Connectivity Solutions
型号:
CN0967C20G28S10-200
描述:
CONN RCPT FMALE 28POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 0.986" (25.04mm)
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 20-28
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C