CN0967C20S41SNY240
Cinch Connectivity Solutions
型号:
CN0967C20S41SNY240
描述:
CONN RCPT FMALE 41POS CRIMP
用户指南
Cable Opening 0.986" (25.04mm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 20-41
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Features -
Contact Finish - Mating -
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C