CN1020A12G12P8-200
Cinch Connectivity Solutions
型号:
CN1020A12G12P8-200
描述:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 0.547" (13.89mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 12-12
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C