CN1021A16G10S6-240
Cinch Connectivity Solutions
型号:
CN1021A16G10S6-240
描述:
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 0.758" (19.25mm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating -
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 16-10
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C