CO53S30DN8
Seltech
型号:
CO53S30DN8
品牌:
Seltech
描述:
SPEAKER 8OHM 10W TOP PORT 91DB
库存 : 100
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Frequency Range 180 Hz ~ 20 kHz
Shape Round
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Power - Rated 10 W
Technology -
Frequency - Self Resonant 180Hz
Mfr Seltech
Material - Cone Paper, Polyurethane (PU)
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Distortion Rating 5% @ 1kHz, 1W
Efficiency - dBA 91.00
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Termination Terminal Block
Size / Dimension 2.087" Dia (53.00mm)
Material - Magnet Nd-Fe-B
Series -
Type General Purpose
Power - Max 15 W
Port Location Top
Package Tray
Impedance 8 Ohms
Efficiency - Testing 100mW/100mm