CON-3/240/50
Hartland Controls/Littelfuse
型号:
CON-3/240/50
描述:
CONTACTOR 3P 240V 50A
库存 : 6
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Switching Voltage 600VAC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Must Release Voltage 40 VAC
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series HCD
Coil Voltage 208 ~ 240VAC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Mfr Hartland Controls/Littelfuse
Must Operate Voltage 177 VAC