CONSMA020.031-G
Linx Technologies Inc.
型号:
CONSMA020.031-G
描述:
CONN SMA FML EDGE MNT 0.031" PCB
库存 : 609
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Beryllium Copper
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Voltage Rating 1000 V
Product Status Active
Includes -
Number of Ports 1
Connector Type Receptacle, Female Socket
Mfr Linx Technologies Inc.
Features -
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Insertion Loss -
Mounting Type Board Edge, End Launch
Fastening Type Threaded
Mounting Feature -
Series -
Cable Group -
Body Material Brass
Connector Style SMA
Housing Color Gold
Shield Termination Solder
Package Tray
Body Finish Gold
Impedance 50Ohm
Contact Termination Solder
Frequency - Max 18 GHz