CP00021R500KE66
Vishay Dale
型号:
CP00021R500KE66
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 1.5 OHM 2W 10% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.5 Ohms
Series CP
Power (Watts) 2W