CP00201R200KE66
Vishay Dale
型号:
CP00201R200KE66
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 1.2 OHM 20W 10% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 Ohms
Series CP
Power (Watts) 20W