CP1501-7R
Bel Power Solutions
型号:
CP1501-7R
描述:
DC/DC CONVERTER 15V 194W
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, CSA, EN, IEC, TUV, UL
Voltage - Output 1 15V
Size / Dimension 6.73" L x 4.37" W x 0.78" H (171.0mm x 111.0mm x 19.8mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12.9A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 33.6V
Series Melcher P (90 ~ 192W)
Power (Watts) 194W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 88.5%