Comchip Technology
型号:
CPDQ12V0U-HF
封装:
0402/SOD-923F
批次:
-
描述:
TVS DIODE 12VWM 23.7VC 0402
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.28405
$2.8405
100
$0.15067
$15.067
500
$0.099142
$49.571
1000
$0.067422
$67.422
2000
$0.06081
$121.62
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 5.9A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 30pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 13.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 140W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0402/SOD-923F |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Package / Case | SOD-923 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 23.7V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 12V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | Comchip Technology |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | CPDQ12 |