CPL05R0800JB14
Vishay Dale
型号:
CPL05R0800JB14
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 0.08 OHM 5W 5% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 80 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 5W