CPL10R0200JB14
Vishay Dale
型号:
CPL10R0200JB14
描述:
RES 0.02 OHM 5% 10W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 10W