首页 / 振荡器 / CPPLC4T-A7BR-10.6656TS
minImg
CPPLC4T-A7BR-10.6656TS
Cardinal Components Inc.
型号:
CPPLC4T-A7BR-10.6656TS
描述:
XTAL OSC XO 10.6656MHZ CMOS TH
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 45mA
Size / Dimension 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FIPO™ CPPL
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Mfr Cardinal Components Inc.
Frequency 10.6656 MHz