CPR03240R0JE14
Vishay Dale
型号:
CPR03240R0JE14
品牌:
Vishay Dale
描述:
RES 240 OHM 3W 5% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 0.375" (9.53mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.906" L x 0.375" W (23.00mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 240 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 3W